KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763215
*
nr 1576 3215
Harald Norrby
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, "Sommar vid ån". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 18:11:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 14:54:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Läs mer om Harald Norrby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland harald norrby motiv från gotland olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Läs mer om Harald Norrby
nr 1576 3215
Harald Norrby
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, "Sommar vid ån". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/11 14:54:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född pÃ¥ Gotland 1928.Läs mer om Harald Norrby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland harald norrby motiv från gotland olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



